Kliknij aby powrócić do wybranej strony


          Zespół BIG BIT powstał w 1999 roku z inicjatywy Waldemara Kuleczki,muzyka, kompozytora i producenta znanego m.in. z Papa Dance, Oddziału Zamkniętego, Person i jest wyrazem miłości do muzyki i klimatów lat 60-tych oraz hołdem dla geniuszu zespołu THE BEATLES. Jest przestrzenią która skupia ludzi o podobnych zainteresowaniach muzyczno - artystycznych , będących jednością mentalną, wyznających zbliżony światopogląd. Głównym celem zespołu jest reaktywacja i promocja gatunku muzycznego zwanego Big Beatem poprzez nagrywanie i wydawanie płyt autorskich, pokazując w ten sposób pełne spektrum barw wokalno-instrumentalnych tamtej epoki z uwzględnieniem bogactwa melodyki i harmonii. Granie koncertów na których oprócz polskich autorskich piosenek zespoł wykonuje repertuar THE BEATLES mając na uwadze propagawanie dzieł klasyki muzyki rozrywkowej wśród ,młodej publiczności Poprzednie płyty zespołu BIG BIT ("Big beatowy świat 2000" i "Moje miejsce") były świadomie stylizowane na brzmienia lat 60-tych.

          Najnowsze wydawnictwo sygnowane WALDEMAR KULECZKA & BIG BIT zatytułowane "Pod prąd...", które ukazało się na rynku w czerwcu 2007 roku, również nawiązuje do klimatów lat 60-tych zgodnie z obecną tendencją światową, co samo przez sie narzuca współczesną jakość dźwięku. Płyta ta, jest wyrazem miłości do muzyki opartej na fundamencie rock'n'rolla, bluesa, folk, funky i musical. Wszystko to wyrazone jest w formie piosenek, brzmieniowo osadzonych w gatunku brit pop.Każdy kto potrafi docenić prawdziwą muzykę znajdzie tu coś dla siebie.

          Wystarczy wspomnieć o bogatym instrumentarium jakie wykorzystano przy nagraniu płyty, na której słychać zarówno sekcję dętą, kwartet smyczkowy, harmonijkę ustną, akordeon francuski, fortepian, organy Hammonda czy Mini moog. Ciekawostką jest również stworzenie chóru gospel na potrzeby jednej z piosenek. Płyta już do nabycia w dobrych sklepach muzycznych.


w którym obecnie gramy i nagrywamy autorską twórczość, nawiązującą do muzyki lat 60 -tych

WALDEMAR KULECZKA (śpiew, gitary),
HUBERT GAWROŃSKI (śpiew, gitara solowa),
TOMASZ LATOS (gitara basowa, śpiew),
DARIUSZ PISKORZ (PISEK) (perkusja).